Twórczość

Sortuj
Filtruj 593
Wyczyść

S’alto na saksofon altowy i solistyczną orkiestrę kameralną

Rok powstania: 1963

Kategoria: Koncerty instrumentalne (III)

Obsada: Saksofon altowy, Solistyczna orkiestra kameralna

Czas trwania:

Wydanie: 1965 PWM

Numer w katalogu: III.6 / Numeracja odautorska: 81

Prawykonanie: Zagrzeb, 13 V 1963, dyryg. A Markowski, saks. alt. A. Thomys

partytura Bogusława Schaeffera

Multimedia


Wykonanie: Wimmer Milton (saksofon altowy - instrumentalista)
Robertson Prad (dyrygent)
Chamber Orchester (Orkiestra)


Produkcja: Polskie Radio Nagr. Warszawa

Data: 1977-11-11

Opis: Najprawdopodobniej nagranie z koncertu (brak danych)

Rekordy w niniejszej bazie stanowią odzwierciedlenie pozycji ze spisu przygotowanego przez dr Jadwigę Hodor, a opublikowanego w albumie pt. 'Grafiki Bogusława Schaeffera'. Sześćdziesięciolecie twórczości kompozytorskiej (Państwowy Instytut Wydawniczy, Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA). Jadwiga Hodor pracowała nad ww. spisem od roku 1970, we współpracy z kompozytorem. Zaktualizowana wersja będzie stanowiła część poświęconej Schaefferowi autorskiej monografii (w procesie wydawniczym).

Schaeffer Non Stop

Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.

Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non Stop
Bogusław Schaeffer: zdjęcie

Nauczyłem się zapominać. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz wykonywano mój utwór w krakowskiej filharmonii, ale pamiętam, że podczas koncertów słychać w niej przejeżdżające obok tramwaje. Tak, tramwaje są mi bliskie. Największe wrażenie zrobił kiedyś na mnie tramwaj w Zagrzebiu. Nie miał świateł, i motorniczy nieustannie dzwonił, żeby go było słychać.

Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.

ZAiKS - Partner

Instytut Teatralny