Twórczość

Sortuj
Filtruj 593
Wyczyść

Kwartet SG dla dowolnych instrumentalistów dla dowolnych instrumentalistów

Rok powstania: 1968

Kategoria: Muzyka ponadparametrowa (XXIII)

Obsada:

Czas trwania: 09' 30" - 20' 00"

Wydanie: Glasgow 1974 MacLellan

Numer w katalogu: XXIII.2 / Numeracja odautorska: 122

Prawykonanie: Triest, 21 IV 1970 ; Warsz. Jesień 27 IX 1970, „Warsztaty Muzyczny”

partytura Bogusława Schaeffera

Multimedia


Wykonanie:


Produkcja:

Data: 1970-09-27

Opis:


Wykonanie:


Produkcja: Polskie Radio Nagr. Warszawa

Data: 1985-08-28

Opis: Solczak Andrzej (Realizator)


Wykonanie:


Produkcja: Polskie Radio Nagr. Warszawa

Data: 1977-02-23

Opis: Solczak Andrzej (Realizator)

Rekordy w niniejszej bazie stanowią odzwierciedlenie pozycji ze spisu przygotowanego przez dr Jadwigę Hodor, a opublikowanego w albumie pt. 'Grafiki Bogusława Schaeffera'. Sześćdziesięciolecie twórczości kompozytorskiej (Państwowy Instytut Wydawniczy, Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA). Jadwiga Hodor pracowała nad ww. spisem od roku 1970, we współpracy z kompozytorem. Zaktualizowana wersja będzie stanowiła część poświęconej Schaefferowi autorskiej monografii (w procesie wydawniczym).

Schaeffer Non Stop

Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.

Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non Stop
Bogusław Schaeffer: zdjęcie

Nauczyłem się zapominać. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz wykonywano mój utwór w krakowskiej filharmonii, ale pamiętam, że podczas koncertów słychać w niej przejeżdżające obok tramwaje. Tak, tramwaje są mi bliskie. Największe wrażenie zrobił kiedyś na mnie tramwaj w Zagrzebiu. Nie miał świateł, i motorniczy nieustannie dzwonił, żeby go było słychać.

Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.

ZAiKS - Partner

Instytut Teatralny