Twórczość
Kwartet 2+2 dla dwu pianistów i dwu dowolnych wykonawców
Rok powstania: 1965
Kategoria: Dekompozycje (XXIV)
Obsada: Fortepian
Czas trwania: 04' 00" - 59' 00"
Wydanie: Monachium 1967 Edition Modern
Numer w katalogu: XXIV.1 / Numeracja odautorska: 100
Prawykonanie: Warszawa, 18 II 1965, Warszawa (wersja wok.-instr.), 3 V 1966
Multimedia
Wykonanie:
Produkcja:
Polskie Radio, Studio Eksperymentalne
Nagr. Warszawa
Data: 1965-02-12
Opis: Koncert "Warsztat Muzyczny"
Wykonanie:
Produkcja:
Polskie Radio, Studio Eksperymentalne
Nagr. Warszawa
Data: 1965-02-12
Opis: Koncert "Warsztat Muzyczny"
Wykonanie:
Warsztat Muzyczny /w skladzie/:
Borowiak Edward - puzon
Galazka Witold - wiolonczela
Krauze Zygmunt - fortepian
Palkowski Czeslaw - klarnet (Orkiestra)
Produkcja: Polskie Radio Nagr. Warszawa
Data: 1977-02-24
Opis: Solczak Andrzej (Realizator)
Rekordy w niniejszej bazie stanowią odzwierciedlenie pozycji ze spisu przygotowanego przez dr Jadwigę Hodor, a opublikowanego w albumie pt. 'Grafiki Bogusława Schaeffera'. Sześćdziesięciolecie twórczości kompozytorskiej (Państwowy Instytut Wydawniczy, Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA). Jadwiga Hodor pracowała nad ww. spisem od roku 1970, we współpracy z kompozytorem. Zaktualizowana wersja będzie stanowiła część poświęconej Schaefferowi autorskiej monografii (w procesie wydawniczym).
Schaeffer Non Stop
Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.
Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non StopNowa muzyka może otwierać wciąż nowe obszary. Bardzo żałuję, że nie można – i nie chce się znaleźć kryteriów dla tego, co nowe i rzeczywiście twórcze. Kompozytor mojego rodzaju musi mieć wiele cierpliwości i zrozumienia dla totalnej niekompetencji tak zwanego środowiska muzycznego. Nikt sobie po prostu nie życzy kompozytora, który byłby rzeczywiście oryginalny. Zacząłem to odczuwać już przed pół wiekiem.
Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk
Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.