Twórczość
Concerto per sei e tre na zmienny instrument solowy i orkiestrę (instrumenty solowe: klarnet, saksofon altowy, skrzypce, wiolonczela, perkusja i fortepian)
Rok powstania: 1960
Kategoria: Koncerty instrumentalne (III)
Obsada: Orkiestra, Perkusja, Skrzypce, Wiolonczela, Fortepian, Klarnet, Saksofon altowy
Czas trwania:
Wydanie: 1963 PWM
Numer w katalogu: III.4 / Numeracja odautorska: 60
Prawykonanie: Katowice, 7 IX 1962, dyryg. J. Krenz
Multimedia
Wykonanie:
Zegalski Jan (perkusja - instrumentalista)
Zathey Janusz (fortepian - instrumentalista)
Wiertelorz Edward (wiolonczela - instrumentalista)
Roczek Pawel (klarnet - instrumentalista)
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia i Telewizji [w Katowicach] (Orkiestra)
Krenz Jan (dyrygent)
Bronkowski Eryk (flet - instrumentalista)
Bortel Klemens (skrzypce - instrumentalista)
Produkcja: Polskie Radio Nagr. Katowice
Data: 1961-03-07
Opis:
Rekordy w niniejszej bazie stanowią odzwierciedlenie pozycji ze spisu przygotowanego przez dr Jadwigę Hodor, a opublikowanego w albumie pt. 'Grafiki Bogusława Schaeffera'. Sześćdziesięciolecie twórczości kompozytorskiej (Państwowy Instytut Wydawniczy, Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA). Jadwiga Hodor pracowała nad ww. spisem od roku 1970, we współpracy z kompozytorem. Zaktualizowana wersja będzie stanowiła część poświęconej Schaefferowi autorskiej monografii (w procesie wydawniczym).
Filmy
Concerto per sei e tre
Wykonawcy: Orkiestra kameralna Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach (orkiestra), Jan Krenz (dyrygent), Jan Zegalski (perkusja), Janusz Zathey (fortepian), Edward Wiertelorz (wiolonczela), Paweł Roczek (klarnet), Eryk Bronkowski (saksofon), Klemens Bortel (skrzyp
Rok powstania: 1960
Producent: Filip Gołdanowski
Obsada: Orkiestra, Perkusja, Skrzypce, Wiolonczela, Fortepian, Klarnet, Saksofon altowy
Schaeffer Non Stop
Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.
Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non StopJak zapamiętałem mojego ojca? W żadnej innej sytuacji nie przedstawia mi się tak wyraźnie, jak w tej. Miałem kilka lat, ojciec woził mnie często tramwajami po całym Lwowie, a gdy zbliżaliśmy się pod dom, schodził ze mną na ręku na stopnie i zeskakiwał efektownie. Dokładnie koło bramy domu. Kiedy tramwaj jechał obok naszego domu, koła skrzypiały przez jedenaście i pół sekundy. Od tego czasu dokładnie wiem, ile trwa jedenaście i pół sekundy.
Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk
Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.