Twórczość

Sortuj
Filtruj 563
Wyczyść

Bewegung na obój, fortepian i perkusję (4 conghi, steel-drum)

Rok powstania: 1994

Kategoria: Utwory na trzy instrumenty (VIII)

Obsada: Perkusja, Obój, Fortepian, Conghi, Steel-drum

Czas trwania:

Wydanie: 2000 Collsch Edition

Numer w katalogu: VIII.13 / Numeracja odautorska: 328

Prawykonanie: Kraków, 10 VI 1997, ob. M. Pędziałek, fort. P. Grodecki, perk. J. Pilch

partytura Bogusława Schaeffera

Filmy

Schaeffer Non Stop

Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.

Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non Stop
Bogusław Schaeffer: zdjęcie

Moje kompozytorskie doświadczenia daję teatrowi. Długi szereg czterdziestu sztuk wieńczy dzieło, z którego jestem szczególnie dumny. Sztuka Multi. Jest to sztuka dla hipotetycznej publiczności, która rozumie wszystkie użyte w niej języki: niemiecki, angielski, francuski, włoski i rosyjski, a więc sztuka na wskroś elitarna, według przykładu mojej latami nieakceptowanej muzyki. Ale mnie potrzebne jest pisanie takiego nieprzydatnego dzieła, ponieważ odpowiada mi, aby zasadniczo i metodycznie różnić się od innych autorów.

Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.

ZAiKS - Partner

Instytut Teatralny