Twórczość

Sortuj
Filtruj 563
Wyczyść

Konstrukcje na wibrafon solo

Rok powstania: 1962

Kategoria: Instrumentale utwory solowe (X)

Obsada: Wibrafon

Czas trwania:

Wydanie: Kr.-Celle 1979; PWM/Moeck (wyd. I)

Numer w katalogu: X.9 / Numeracja odautorska: 78

Prawykonanie: Rotterdam, 17 IV 1971, M. Ptaszyńska

partytura Bogusława Schaeffera

Multimedia


Wykonanie: Ptaszynska Marta (wibrafon - instrumentalista)
Polskie Radio Nagr. Warszawa, Polskie Radio, Studio S-2


Produkcja: 1987-08-26

Data: 2024-02-28

Opis:


Wykonanie: Instrumentalista nieustalony [czlonek Stowarzyszenie Artystyczne "Muzyka Centrum"] (wibrafon - instrumentalista)


Produkcja: Polskie Radio Nagr. Wroclaw, Filharmonia Wroclawska

Data: 1987-04-08

Opis: 3. Dni Nowej Muzyki /Wroclaw 1987/
Rezler Jerzy (Realizator)

Rekordy w niniejszej bazie stanowią odzwierciedlenie pozycji ze spisu przygotowanego przez dr Jadwigę Hodor, a opublikowanego w albumie pt. 'Grafiki Bogusława Schaeffera'. Sześćdziesięciolecie twórczości kompozytorskiej (Państwowy Instytut Wydawniczy, Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA). Jadwiga Hodor pracowała nad ww. spisem od roku 1970, we współpracy z kompozytorem. Zaktualizowana wersja będzie stanowiła część poświęconej Schaefferowi autorskiej monografii (w procesie wydawniczym).

Schaeffer Non Stop

Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.

Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non Stop
Bogusław Schaeffer: zdjęcie

Nowa muzyka może otwierać wciąż nowe obszary. Bardzo żałuję, że nie można – i nie chce się znaleźć kryteriów dla tego, co nowe i rzeczywiście twórcze. Kompozytor mojego rodzaju musi mieć wiele cierpliwości i zrozumienia dla totalnej niekompetencji tak zwanego środowiska muzycznego. Nikt sobie po prostu nie życzy kompozytora, który byłby rzeczywiście oryginalny. Zacząłem to odczuwać już przed pół wiekiem.

Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.

ZAiKS - Partner

Instytut Teatralny