Twórczość
Uwertura Warszawska (Harmonie i kontrapunkty I) na orkiestrę
Rok powstania: 1975
Kategoria: Utwory orkiestrowe (I)
Obsada: Orkiestra
Czas trwania: 08' 54"
Wydanie: 1984 PWM
Numer w katalogu: I.16 / Numeracja odautorska: 188
Prawykonanie: Warsz. Jesień 20 IX 1975, dyryg. W Michniewski, Filharmonia Narodowa
Multimedia
Wykonanie:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej [w Warszawie] (Orkiestra)
Michniewski Wojciech (dyrygent)
Produkcja:
Data: 1975-09-20
Opis:
Rekordy w niniejszej bazie stanowią odzwierciedlenie pozycji ze spisu przygotowanego przez dr Jadwigę Hodor, a opublikowanego w albumie pt. 'Grafiki Bogusława Schaeffera'. Sześćdziesięciolecie twórczości kompozytorskiej (Państwowy Instytut Wydawniczy, Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA). Jadwiga Hodor pracowała nad ww. spisem od roku 1970, we współpracy z kompozytorem. Zaktualizowana wersja będzie stanowiła część poświęconej Schaefferowi autorskiej monografii (w procesie wydawniczym).
Filmy
Uwertura warszawska (Harmonie i kontrapunkty I)
Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Wojciech Michniewski (dyrygent)
Rok powstania: 1975
Obsada: Orkiestra
Schaeffer Non Stop
Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.
Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non StopMoje kompozytorskie doświadczenia daję teatrowi. Długi szereg czterdziestu sztuk wieńczy dzieło, z którego jestem szczególnie dumny. Sztuka Multi. Jest to sztuka dla hipotetycznej publiczności, która rozumie wszystkie użyte w niej języki: niemiecki, angielski, francuski, włoski i rosyjski, a więc sztuka na wskroś elitarna, według przykładu mojej latami nieakceptowanej muzyki. Ale mnie potrzebne jest pisanie takiego nieprzydatnego dzieła, ponieważ odpowiada mi, aby zasadniczo i metodycznie różnić się od innych autorów.
Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk
Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.