Twórczość

Sortuj
Filtruj 593
Wyczyść

Uwertura Warszawska (Harmonie i kontrapunkty I) na orkiestrę

Rok powstania: 1975

Kategoria: Utwory orkiestrowe (I)

Obsada: Orkiestra

Czas trwania: 08' 54"

Wydanie: 1984 PWM

Numer w katalogu: I.16 / Numeracja odautorska: 188

Prawykonanie: Warsz. Jesień 20 IX 1975, dyryg. W Michniewski, Filharmonia Narodowa

partytura Bogusława Schaeffera

Multimedia


Wykonanie: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej [w Warszawie] (Orkiestra)
Michniewski Wojciech (dyrygent)


Produkcja:

Data: 1975-09-20

Opis:

Rekordy w niniejszej bazie stanowią odzwierciedlenie pozycji ze spisu przygotowanego przez dr Jadwigę Hodor, a opublikowanego w albumie pt. 'Grafiki Bogusława Schaeffera'. Sześćdziesięciolecie twórczości kompozytorskiej (Państwowy Instytut Wydawniczy, Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA). Jadwiga Hodor pracowała nad ww. spisem od roku 1970, we współpracy z kompozytorem. Zaktualizowana wersja będzie stanowiła część poświęconej Schaefferowi autorskiej monografii (w procesie wydawniczym).

Filmy

Schaeffer Non Stop

Schaeffer Non Stop to jedyna w swoim rodzaju aplikacja mobilna oparta na jednej z najsłynniejszych partytur graficznych Bogusława Schaeffera.

Zapoznaj się z aplikacją Schaeffer Non Stop
Bogusław Schaeffer: zdjęcie

Z miejsca, gdzie mieszkam, do centrum Krakowa jest trzynaście przystanków. Trzynaście przystanków – trzynaście pomysłów. W tramwaju siedzę więc z notesem i komponuję podczas jazdy.

Aurea Porta - Fundacja Przyjaciół Sztuk

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w roku 2001. Założycielem był Marek Frąckowiak, aktor schaefferowski. Krystyna Gierłowska, dyrektor kreatywna, i Ewa Złotowska, prezes, z niewielką pomocą przyjaciół Przyjaciół Sztuk, kontynuują zapoczątkowane przez niego dzieło, między innymi sprawując opiekę nad spuścizną (archiwum) Bogusława Schaeffera. Kochanych interesariuszy podejmują w MDM-owskim lokalu z tarasem ze sgraffito.

ZAiKS - Partner

Instytut Teatralny